مدرسه شما

  • TheAmix
  • پنجشنبه 18 مهر 1398
  • , ,
  • 9899 بازدید
  • 0 نظر

گسترش ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود،در خرابه منزل کند صفحه 83 پایه دهم

ضرب المثل های زیر را بخوانید و یک کدام را گسترش دهید

ضرب المثل انتخابی:هر که در پی کلاغ رود،در خرابه منزل کند

امروز می خواهیم برای دانش آموزان که به این پست سر زده اند مثل نویسی صفحه 83 کتاب نگارش ۱ پایه و کلاس دهم را قرار بدهیم انشاء درمورد و درباره و با موضوع هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند می‌باشد که ضرب المثل معروف است

مقدمه:


چشم به جهان که می گشائیم در می یابیم که باید الگویی را راه و روش خود قرار دهیم و دنباله ی آن مسیر زندگی خود را پیش بگیریم.

بدنه:

الگو و پیش رو قرار دادن، یکی از ویژگی های انسان است که راغب است همواره از رفتار و کردار او پیروی کند اما الگوی درست انتخاب کردن یکی از چالش های بزرگ او است. اگر در پی کبوتر پرواز کند به سمت احرام می کشد و اگر در پی کلاغ رود در خرابه منزل می کند. در این جا کلاغ اشاره به چه کسی دارد؟!

کلاغ به علت سیاه رویی اصولا خبردهنده ی مرگ و نشان شوم یا اتفاق بد بوده است و اینجا منظور افراد نادرست یا کسانی که تو را به اعماق دره ها می کشاند اشاره دارد. به طور مثال دزد تو را به سوی دزدی هدایت خواهد کرد یا دروغگو تو را به سمت فریب و حیله می کشاند، درست به مانند کلاغ که همیشه در خانه های خراب و عاری از سکنه لانه می سازد و مسکن می گزیند.

اگر تو نیز به دنبال او روی تو را نیز همراه خود می کشاند اما کبوترها اصولا در کنار مردم و همراه آنها در خیابان یا امامزاده ها زندگی می کنند.

نتیجه:

قبل از هر کار و یا تصمیمی باید همه ی جوانب را در نظر گرفته و با پرسش و سنجش و سبک و سنگین کردن افراد درست، الگویی را برای خود انتخاب کنیم تا مبادا راهمان کج شود و به ویرانه ختم شود.

 

ساده نویسی مثل نویسی هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند پایه دهم صفحه83

^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^

همچنین بخوانید .... !

 

انشا درباره هدف زندگی مهارت های نوشتاری پایه نهم

برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها