مدرسه شما

  • TheAmix
  • یکشنبه 01 مهر 1397
  • ,
  • 5889 بازدید
  • 0 نظر

بازنویسی ضرب المثل عجله کار شیطان است صفحه 83 پایه یازدهم

 

 

بازنویسی ضرب المثل عجله کار شیطان است پایه یازدهم

 

 

بازنویسی اول:

در کره ی خاکی زیر سقف بزرگ آسمان، خانواده ایی کوچک زندگی می کرد ، شغل مرد تجارت بود و خرید و فروش مزارع و املاک در شهر را برعهده داشت. زندگیشان می گذشت و شاد و خرم زندگی می کردند، آنها روزهای خوبی را در دفتر خاطراتشان به ثبت می رساندند. در یکی از روزها مرد خانواده وارد بازار شهر شد و یکی از دوستان قدیمی خود را دید و بسیار خوشحال شد. او به گفت و گو با دوستش پرداخت.دوستش به او پیشنهاد کاری سودمند را داد و مرد نیز که بعد از سالها دوستش را دیده بود بسیار شاد بود، از این ملاقات خیلی سریع پیشنهاد شراکت را پذیرفت و با دوستش قول و قرار گذاشت. آنها با هم نقشه ی پیروزی خود را کشیدند و در این میان قرار شد که مرد هر چه را دارد به میان بگذارد و به دنبال سود کلانی به دست بیاورد. مرد هر چه را که داشت فروخت و پولش را نقد کرد و به پیش دوستش برد تا با این کار حسن نیت خود را نشان دهد و وارد شراکت شود.گذشت و گذشت اما خبری از دوستش نشد. پرسان پرسان به دنبال دوستش به بازار رفت، اما هر چه بیشتر می گشت کمتر خبری از دوستش پیدا می کرد. بعد از گذشت مدتی که هم چنان به دنبال دوستش بود خبری از او به گوشش رسید که از شهر رفته و همه پول ها را با خود برده است. مرد که بسیار از حماقت خود پشیمان بود بر سر خود کوبید و های های گریه کرد، زیرا که تمام دار و ندارش را فروخته بود. او آن زمان بود که فهمید عجله کار شیطان است و هیچ وقت نباید در چنین مواردی عجله و بی دقتی کرد

بازنویسی دوم:

در روزگاران قدیم، پیرمردی با همسر مهربان خود، سالیان دراز در آرزوی داشتن فرزندی زیر یک سقف زندگیمی کردند، اما با گذشت زمان و غالب شدن ضعف پیری از داشتن نعمت فرزند ناامید گشتند. از آنجا که گفته اند پس از ناامیدی، امید است چندی بعد خداوند متعال با عطا کردن فرزندی به آن دو، رحمت را بر آن خانواده تمام کرد. از آن پس پیرمرد چنان خوشحال بود که شب و روز صحبت از آن مهمان در راه می کرد!

روزی به زنش گفت: آمدن پسرمان نزدیک است؛ می خواهم بر او نام نیکو نهم، احکام دین و آداب و رسوم شریعت را به او بیاموزم و در تأدیب و تذهیب نفس او چنان تلاش کنم که در اندک زمانی شایسته انجام فرایض دینی شود و استعداد کسب کرامات الهی را بیابد؛ چنان که نام او در جهان باقی ماند و فرزندان او مایه شادی دل و روشنایی چشم ما باشند.

زن گفت: تو از کجا می دانی که فرزند ما پسر خواهد بود؟ ممکن است عمر من کفاف داشتن نعمت فرزند را ندهد؛ ممکن است فرزند ما پسر نباشد؛ چگونه این گونه بیهوده گویی می کنی! پیرمرد بعد از سخنان همسرش از حرف خود خجالت کشید و تا زمان وضع حمل زن جز ذکر چیز دیگری نگفت.

القصه، نذرهای آن ها پذیرفته شد و خداوند به آنها پسری زیبا و سالم هدیه داد. روزی از روزها زن برای خرید از خانه خارج شد و پسر را به همسرش سپرد، اما زمانی از رفتنش نگذشته بود که قاصد پادشاه برای دعوت از پیرمرد به درخانه آن ها آمد و در را زد. تأخیر جایز نبود! ناچار فرزند عزیزش را به راسویی که در خانه آنها زندگی می کرد سپرد و رفت. راسو دوست دیرین و رفیق عزیز پیرمرد بود! و پیرمرد به او دل بستگی عمیق داشت.

ساعتی از رفتن پیرمرد نگذشته بود که ماری به قصد نیش زدن کودک به کنار گهواره او رفت. اما راسو مار را کشت و کودک را نجات داد. وقتی پیرمرد از قصر پادشاه به خانه برگشت؛ راسو سرتا پا خون آلود به سوی او دوید؛ او در نگاه اول پنداشت که آن خون از جراحات فرزندش است و راسو در امانت خیانت کرده است، پس پیش از تحقیق، عجولانه عصایش را محکم بر سر راسو فرو آورد و او را در دم کشت.

وقتی داخل اتاق رفت پسرش را سلامت درحالی که دست و پا می زد و ماری قطعه قطعه شده در کنارش بود؛ یافت تازه ماجرا را فهمید و با دست بر سر و سینه زد؛ زانوهایش سست شدو بر دیوار تکیه داد و گفت: ای کاش این کودک هرگز متولد نمی شد و من به او عشق نمی ورزیدم تا مسبب این خون به ناحق ریخته شده نمی شدم. خدایا! چه مصیبتی از این بیشتر است که هم خانه خود را بی دلیل هلاک کنی!
در همین احوال همسرش از راه رسید و با فهمیدن ماجرا در غم و ناراحتی همسرش شریک شد و بعد از ساعتی رو به او کرد و گفت: این مثل را به یاد داشته باش هر کس در کارها عجله نماید از منافع متانت، وقار و آرامش بی نصیب می ماند چرا که عجله کار شیطان است!

با ارسال نظرات ارزشمند خود باعث پیشرفت ما شوید!

بازنویسی ضرب المثل در مورد عجله کار شیطان است پایه یازدهم - انشا باز

enshabaz.ir/بازنویسی-ضرب-المثل-مورد-عجله-کار-شیط/
مثل نویسی پایه یازدهم صفحه ۸۳ عجله کار شیطان است. پایه یازدهم انشا در مورد عجله کار شیطان است. در کره ی خاکی زیر سقف بزرگ آسمان، خانواده ایی کوچک زندگی می ...
Missing: 102 ‎| ‎Must include: ‎102

انشا درمورد عجله کار شیطان است پایه یازدهم صفحه 102 - انشا باز

enshabaz.ir/انشا-درمورد-عجله-کار-شیطان-است-پایه-یاز/
انشا درمورد عجله کار شیطان است پایه یازدهم صفحه 102,عجله کار شیطان است,انشا درم ورد عجله کار شیطان است,انشا ... بازنویسی ضرب المثل در مورد عجله کار شیطان است.

گسترش ضرب المثل " عجله کار شیطان است " + داستان - دانش‌چی

www.daneshchi.ir/گسترش-ضرب-المثل-عجله-کار-شیطان/
آشنایی با ضرب المثل عجله کار شیطان است، عجله کار شیطان است، معنی ضرب المثل عجله کار شیطان است، داستان ضرب المثل عجله کار شیطان است، باز آفرینی عجله ...
Missing: بازنویسی102پایه

[PDF]ﻋﻠﻮﻡ ﻗﺮﺁﻧﯽ

ketabnak.com/redirect.php?dlid=37505
ﺍﺯ ﻗﺮﻥ ﯾﺎﺯﺩﻫﻢ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻃﺮﻑ ، ﮐﺘﺐ ﻓﺮﺍﻭﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﺗﻔﺴﯿﺮ ﻋﻠﻮﻡ ﻗﺮﺁﻧﯽ ﻧﮕﺎﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺫﮐﺮ ﺁﻧﻬﺎ .... ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺯ ﻧﻮﯾﺴﯽ ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪ ﺍﯼ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﮐﻪ ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ .... ﻗﺮﺁﻥ ﻭﺣﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﯼ ﻭﺳﻮﺳﻪ ﻫﺎﯼ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺑﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ، ﻭ ﮐﺬﻟﮏ ﺟﻌﻠﻨﺎ ﻟﮑﻞ ﻧﺒﯽ ...... ﺩﺭ ﺳﻮﺭﻩ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ، ﺑﯿﻬﻮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻥ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﮐﺎﻓﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺿﺮﺏ ﺍﻟﻤﺜﻞ ، ﺣﺎﻟﺖ ﺗﺠﺴﻤﯽ ﺑﺨﺸﯿﺪﻩ « ...... ﺻﻔﺤﻪ 102. ﺍﺳﺖ ﻭﻟﯽ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﮐﻌﺒﻪ ﯾﺎ ﺑﯿﺖ ﺍﻟﻤﻘﺪﺱ ، ﯾﮏ ﺍﻣﺮ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭﯼ ﻣﺤﺾ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻭﺣﺪﺕ.

[PDF]میزدگرد نقد داستان بلند »عشق سالهاي جنگ

ketabnak.com/redirect.php?dlid=62611
البته تعدادی از اين آثار ترجمه ای، يا بازنويسی متون کهن. ادبی است. آثار وی، .... که می شود گفت کامالً از پيدا کردن حميد نااميد شده است سرش را به کارهای ديگری گرم.

فعل ربطی - حیدری

gol-gasht.blogfa.com/1391/11
بر پایه ی« فلک»، آرایه ی تکرار در بیت به کار رفته است. 12- بر دیده ...... کنایه هاو ضرب المثل های متداول و عامیانه ... 16- آب در دست داری نخور بیا:در آمدن فوق العاده عجله شتاب اشتن .... 102- به روباه گفتند شاهدت کیست گفت دمم:به شخصی که بیهوده افراد دیگر را گواه خود سازد. ..... 296- شیطان را درس دادن: باهوش و حیله گر بودن (جهت منفی).

ضرب المثلهای دروس فارسی پایه هفتم - رویکرد تربیتی ادبیات فارسی

adabiate1393.blogfa.com/author/adabiate1393
کلماتی که درآنها شکل های مختلف صدای « ذ » به کار رفته است ...... کله ی مهمونای ناخونده تو خونه تون پیدا میشه وقتی خیلی عجله داری و می خوای به کارهات ... رباعی خواجه عبدالله انصاری - فارسی هفتم -صفحه 73 - فعالیت نوشتاری ... باشی که این‌ها همه از بهترین فرصت‌های شیطان برای هجوم آوردن به توست تا کردار نیک ..... به این کار ادامه می دهم.

هدایت تکوینی‌ - معارف گیاهی - قائمیه

download.ghbook.ir/downloads.php?id=9938&file=9938-f-13921114...ir...
بدین لحاظ اینجانب همراه ویرایشِ صفحه به صفحه، موضوعی که در هر صفحه از آن ... 3- جهت استفاده بهتر از این جلد، دو فهرست برای این کار تهیه شده است: ... ضرب المثل برای تشخیص حقّ و باطل 10 197 ... مقیاس سنجش فضیلت 9 102 .... اصل اساسی، عمل بر پایه علم و یقین 12 375 .... مرتبطین با شیطان اکثر دروغگو و گناهکارند 15 402 ...
فارسی و نگارش)1( پایۀ دهم دورۀ دوم متوسطه 210116 نام کتاب: ...... ضرب المثل ها، شعرها و کنایاتی که دربارۀ موضوع گفته شده است، می اندیشيم و پرسش های.

[DOC]روزهای پیشاور ردی بر کتاب شبهای پیشاور

https://d1.islamhouse.com/data/fa/ih_books/single/fa_roozhaye_pishavar.doc
این حدیث را داعی در صفحه 66 از کتاب شبهای پیشاور نقل کرده است و آلبانی آن را باطل و موضوع و ...... این کار آن قدر جا افتاده است که مردم ضرب المثل ها درست کرده اند.

دنیا خانه من است - BLOGFA

ahmadafradi.blogfa.com/author/ahmadafradi
دنیا خانه من است - وب نوشته های احمد افرادی(حلقه نیلوفری/3) ... چون صریحاً گفته شده بود که « بازنویسی» ترجمه ی دیگران بوده و من رغبتی در خود ندیدم که کاری را که به ...

[PDF]ﺟﻠﺪ دوم

nashr.olgou.ir/sites/default/files/mahnameh/2%20b.pdf
Mar 4, 2013 - ﻧﻮﺯﺩﻩ ﻭ ﺍﻭﺍﻳﻞ ﻗﺮﻥ ﺑﻴﺴﺘﻢ ﺍﺻﻄﻼﺡ ﻧﻮﺳﺎﺯي ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎي ﺭﻭﺍﺝ ﻋﻘﻼﻧﻴﺖ ﺑﻪ ﻛﺎﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﻭ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﻓﺮﺍﻳﻨﺪي. ﺩﺍﺷﺖ ﻛﻪ ﺁﺩﻣﻴﺎﻥ .... ﻛﺘﺎﺏ ﻭ... ﺿﺮﻭﺭي ﻭ ﺍﺯ ﭘﺎﻳﻪ ﻫﺎي ﺍﺳﺎﺳﻲ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ ﻭ ﭘﺎﻳﻪ ﺭﻳﺰي ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺩﺭ ﺍﺑﻌﺎﺩ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺍﺳﺖ. ...... ﺍﻧﺪﻳﺸﻪ ﻳﻚ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺑﻴﻜﺎﺭ ﻛﺎﺭﮔﺎﻩ ﺷﻴﻄﺎﻥ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ، ﺩﺭ ﻧﺰﺩ ﺧﺪﺍ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺍﺳﺎﺱ ﺯﻧﺪﮔﻲ ...... Page 102 ...... ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﻫﺎ، ﺍﺳﺘﻌﺎﺭﻩ ﻫﺎ ﻭ ﺿﺮﺏ ﺍﻟﻤﺜﻞ ﻫﺎ ﺍﺑﺰﺍﺭ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪي ﺑﺮﺍي ﺗﺒﺎﺩﻝ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ.

[PDF]3 زبان فارسی بیکرت دعاوق

dl.file-folder.ir/uploads/edd/2017/02/جزوه-ی-نهایی-شده-ی-زبان-فارسی-3.pdf
*قواعد کاربردی:مصداق ضرب المثل. " هرسخن وقتی وهرنکته مکانی دارد. " است. -1 ..... کدام یک از قواعد ترکیب به ما کمک می کند تا هر جمله ی را در جایگاه خودش به کار ببریم؟ ...... پایه. فقیح مدرسه )قابل قبول ـه : صامت(. -. پایح اول )غیر قابل قبول ـه: مصوِّت( ...... ب ( پیچید. 10 . شکل مودبانه فعل جمله. » کتاب را به است. اد می دهم. « چگونه است؟

[PDF]برنده تنهاست

ael.af/wp-content/uploads/2017/11/برنده-تنهاست-پائولوکوئلیو.pdf
پدر كه نظافتچی است، ساعت ها اضافه كاری می كند تا فالن مدل جدید. كفش ورزشی را ...... اِم. اس.، مخفف. است، یعنی سرویس پ يام كوتاه، و از صفحه ی كليد كوچک طوریService ... بــا عجله راه می روند، انــگار آن روز صبح كار خيلی مهمی دارند، باز هم. عکاس هایی ...... Page 102 ...... ضرب المثل عربی می گفت: »خجســته آن كسی كه می تواند به فرزندانش.

[PDF]ویـژة دوازدهمین جشنـوارة کتاب های آموزشی و تربیتی رشد

samanketab.roshdmag.ir/Roshdmag_content/media/Magazine2/fa/2016/1/1196.pdf
هر جزء آن 20 صفحه است در دستور كار روزانه، هفتگي و ماهانة ..... یا 120 تا مثل و ضرب المثل در قرآن است که خودش می تواند ..... كه باالترین سخن و سدّي در برابر شیطان است و باعث سنگیني .... از اهداف و مهارت هاي پایه است. اعتراف .... نگاه سازماني من به كتاب هایي كه مورد ارزیابي قرار مي دهم به ...... در واقع داود پذیرفت که از سر آگاهی ولی با عجله.

[PDF]Untitled - جشنواره نقد کتاب

naghdeketab.ir/files/site1/files/hasane_basri.pdf
سپاه طلحه و زبير را دارد، و کامالً امادة جنگ با امام شده، شيطان ندايي سر دهد که او را از ارتکـاب ... اشتغاالت گوناگون، انجام کار را بر عهدة تعويق افکند؛ تا يکي دو سال قبـل، بـا مشـاهده پـارهاي از ... بپوشانم؛ و حاصل اين تصميم، کتابي شدکه در 550 صفحه انتشار يافت؛ و آغاز آن ...... آمده، و شارح از آن به عنوان يک ضرب المثل استفاده کرده است).

[PDF]اینجا - ketab farsi

www.ketabfarsi.org/ketabkhaneh/ketabkhani_1/ketab1971/ketab1971.pdf
نویسنده این کتاب با صادق قطب زاده ، یکی از مقام های بلند پایه حکومت جمهوری اسلمی ... داستان عشق و انقلب است : نویسنده ، در آن زمان یک روزنگار جوان و پرشور ، از ... پایین صفحه ، یا از آن بدتر در پایان فصل و حتی از همه بدتر در پایان کتاب ! ..... بیست نفر برای شبکه سی بی سی فرانسوی کار می کردند. ...... ضرب المثل ایرانی [؟

ديدگاه ها: June 2014 Archives

www.azadi-b.com/G/2014/06/
Jun 30, 2014 - حتی در آمریکا که از نظر روابط زن و مرد محافظه کار تر است و پیش از .... باید مردان در کنار زنان از آزادیهای پایه ای متحدانه دفاع کنند. ...... هدف من در این مقاله کوتاه اینست که نشان دهم ایشان متاسفانه دارد چه راهی را می رود و این راه به کدام ترکستان ختم می شود: ...... بقول ضرب المثل معروف، “از حب علی نیست، از بغض معاویه است.

[PDF]ﺍﺧﻼﻗﻲ ﺩﺭ ﺍﺩﺏ ﻓﺎﺭﺳﻲ ﻭ ﻟﻄﺎﻳﻒ ﻃﻨﺰﻫﺎ - مرکز پژوهش های صدا و سیما

pajuhesh.irc.ir/upload/files/pdfs//30680_tanzha%20va%20latayefe%20akhlaghi.pdf
ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺑﺎﻳﺪ ﮐﺎﺭﻱ ﮐﺮﺩ ﺗﺎ ﻧﺸﺎﻁ ﻭ ﺳﺮﺯﻧﺪﮔﻲ ﺑﻪ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺑﺎﺯ ﺁﻳـﺪ ﻭ ﻣـﺮﺩﻡ ﺭﺍ ..... ﺩﻫﻢ ﻭ ﮔﺮﺩ ﺧﻮﻳﺶ ﻃﻮﺍﻑ ﻣﻲ ...... ﻭ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﺍﻳﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﺿﺮﺏ. ﺍﻟﻤﺜﻞ ﺷﺪ ﮐﻪ: «. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺳﺘﻮﻥ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺳـﺘﻮﻥ ﻓـﺮﺝ. ﺍﺳﺖ. ».76F. ١. ﺣﻔﻆ ... ﺷـﻴﻄﺎﻥ ﺩﺭ. ﺑﻬﺸﺖ، ﺁﻥ ﻫﻢ ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﺧﺪﺍ، ﻧﺰﺩ ﺁﺩﻡ ﻭ ﺣﻮﺍ ﺭﻓﺖ ﻭ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﻓﺮﻳﺐ ﺩﺍﺩ؛ ﭼﻄـﻮﺭ. ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﻣﺎ ﺍﺯ ﺍﺳﻢ ﺁﻧﻬﺎ ﻓﺮﺍﺭ ..... ﻣﻲ. ﺧﻮﺭﻡ ﮐﻪ ﺩﺭﺩ ﻧﻤﻲ. ﮐﻨﺪ. ﺣﻀﺮﺕ ﭼﻨﺎﻥ ﺧﻨﺪﻳﺪ ﮐـﻪ. ﺩﻧﺪﺍﻥ. ﻫﺎﻱ ﻋﻘﻞ ﺍﻭ ﻧﻤﺎﻳﺎﻥ ﺷﺪ. 102F. ٢. ❑❑❑. ﺷﻴﺦ.

[PDF]Untitled - رشد

chap.roshd.ir/sites/default/files/lbooks/91.../kole%20ketab-C9.pdf
ﺧﺪﻳﺠﻪ ﻣﺤﻤﺪی ﺻﻔﺤﻪ ﺁﺭﺍ: .... ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ، ﺑﻪ ﺗﻬﻴّﻪ ﻯ ﺩﻓﺘﺮ ﻣﺸﻖ ﻳﺎ ﺩﺍﺩﻥ ﻣﺸﻖ ﺍﺿﺎﻓﻰ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﻧﻴﺎﺯﻯ ﻧﻴﺴﺖ. ... ﻛﺘﺎﺏ ﺧﻮﺍﻧﻰ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎﻯ ﻫﻤﲔ ﻛﺘﺎﺏ ﻣﻌﺮّﻓﻰ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ، ﺑﺎ ﺧﻂّ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﺳﺮ ﻭ ﻛﺎﺭ ..... ﺑﻪ ﻫﺮ ﻛﺲ ﻛﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ، ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻣﯽ ﺩﻫﻢ ﺁﺏ ﺑﺨﻮﺭﺩ!» ...... ﺲ ﻋﺠﻠﻪ ل ا كدن وﺳﺎ او ّ ّﻪ اﻱ ّا ﺷﺪ. ..... ﺑﺎﺯﻧﻮﻳﺴﯽ: ﻣﮋﮔﺎﻥ ﺷﻴﺨﯽ ..... ﺷﻴﻄﺎﻥ ﺑﺎ ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﻰ ﺩﻭﺭ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻓﺮﺷﺘﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﻣﻰ ﺯﻧﺪ. ... ﺁﻳﺎ ﺩﺭ ﻛﺘﺎﺑﻰ ﻛﻪ ﺧﻮﺍﻧﺪﻯ، ﺿﺮﺏ ﺍﳌﺜﻞ ﻫﻢ ﺑﻮﺩ؟

دست نوشته های یک دبیر - BLOGFA

abdolmajid-fatemi.blogfa.com/?p=5
2- دنباله ی داستان را به نثر در یک صفحه خلاصه کنید و در کلاس بخوانید . ... 2- کدام ضرب المثل این درس در زبان امروز رایج است ؟ ... کار دانش آموز خودآزمایی درس 8 ص 67 : 1- نویسنده کدام واقعه ی روزگار ما را به شعر مانند کرده است ؟ .... درس 13 ص : 102 1- شاعر در دو بیت اول غروب خورشید را به تصویر کشیده است ، این غروب بیانگر چیست ؟

ادبی - BLOGFA

www.shakiba49.blogfa.com/1392/09
مثل واژه ای عربیست که فارسی آن متل است و ضرب المثل، متل زدن را گویند . .... می‌بخشد و به پیروزی‌ها امیدوار می‌کند، و گرد و غبار یأس و نومیدی را از صفحة روح انسان می‌زداید .... الرحیم نگوید، شیطان در آن شریک است و اگر غذا بخورد و آب بنوشد یا لباس بپوشد و هر کاری که ..... 16- آب در دست داری نخور بیا:در آمدن فوق العاده عجله شتاب اشتن.

آموزش زبان و ادب فارسی

adabeyatfarsi54.blogfa.com/
معنای قدیم و جدید چند کلمه را خواسته اند که به شرح زیر به ایشان پاسخ می دهم ... قرن هفت زندگی میکرده اما صفحه اول ادبیات 3 نوشته ما با گلستان سعدی هشت قرن که آشنا ... در ضمن لازم است همین جا خدمت همه ی شما دوستان بزرگوارم عرض نمایم که کار شاملو ..... 26- ضرب المثل « خانه ی ظالم به اندک فرصتی ویران شود» را در یک بند توضیح دهید.

[PDF]بسم اهلل الرّحمن الرّحیم - دانشگاه شهید باهنر کرمان » پورتال اعضاء هیئت ...

academicstaff.uk.ac.ir/nabahrami/conferencepaper/6110
اعماق ناخودآگاه ذهن انسان، هدایت می کند، بسامد واژه هایی است که افراد به کار می برند. به اعتقاد ..... یا تعریف ارکان اساسی کربال بر مبنای چهار پایة سوگ، حماسه، پیام و ..... او با بهره گیری از واژه داغ در قالب یک ضرب المثل از سوزش و درد ...... به تو رسد، در نتیجه از دوستان شیطان باشی. ...... این بخش از سروده ها از صفحة 102 تا 17۵ کتاب است.

[PDF]م کتاب معل نگارش پايه دهم دوره ي متوسطه ي دوم

bayanbox.ir/view/.../rahnemaye-negaresh-paye-10.pdf
صفحه. آرا. : طراح. جلد. : امور. فنی. رايانه. ای. : امور. آماده. سازی. خبر. : ناشر. : اداره. ی. كل .... توام بوده است چراکه کارهای بزرگ انسانی ، در عين حال که شادی آفرينند و گوارا ، ... آموزان بايد در كالس، فرصت نوشتن و بازنويسي و ..... به دليل همين دو ويژگي، بهره گيري از ضرب المثل ها را شگردي بسيار كارا و ...... ستان نويس در نوشتن آن نبايد عجله.

خودآزمايي ص.96 - شوق

shogh52.blogfa.com/1389/11
7- در غزل مصرع اول با تمام مصراع هاي دوم هم قافيه است در حالي كه در مثنوي هر بيت قافيه اي جداگانه دارد. ... تشابه ظاهري انسان هاي شيطان صفت و اهل حقيقت ، نبايد ما را به گمراهي بكشاند. ... 4- راوي 5- كار دانش آموز. درس يازدهم. ص90. 1- به سوي آخر دنيا ، جايي كه خداوند آن را سرحد .... استفاده از ضرب المثل های عامیانه و کنایات. ب. ..... صفحه ي 102:.
اﺳﺖ . ﺗﺄﮐﯿﺪ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺑﺮ اﯾﻦ. ﻣﻮﺿﻮع و ﺗﻔﺼﯿﻞ و ﺗﻨﻮع ﻣﻄﺎﻟﺐ، ﻣﺴﺎﺋ. ﻠ. ﯽ را ﺑﺮﻣﯽ. اﻧﮕﯿﺰد . آﯾﺎ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن ﻣﯽ ...... از ﻣﻨﻈﺮ ﺗﺎرﯾﺨﻨﮕﺎری ﺷﯿﻮه ﮐﺎر اﺑﻮاﺳﺤﺎق اﻟﺼﺎﺑﯽ و اﻋﺘﺒﺎر ﻣﺤﺘﻮای اﺛﺮش ﻣﻮردی ﺟﺎﻟﺐ ﺗﻮﺟﻪ. اﺳﺖ، ...... ﺎز ﺑﺎز ﻧﻮﯾﺴﯽ ﻣﻔﺼﻞ ...... اﯾﻦ ﻧﺴﺨﻪ در ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ای ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﮐﯿﻤﯿﺎ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ و از ﺻﻔﺤﻪ ... درﺧﻮر ذﮐﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺳﺎل ﺗﺤﺮﯾﺮ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ای ﮐﻪ ﻧﺴﺨﻪ ﻓﺎرﺳﯽ در آن آﻣﺪه، ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻗﺮن دﻫﻢ ﻫﺠﺮی اﺳﺖ ...... ﻋﺠﻠﻪ ﮐﺎر ﺷﯿﻄﺎن اﺳﺖ.

[PDF]پیروان ادیان با آرامش و صلح در ایران زندگی می کنند - وزارت امور خارجه

mfa.ir/uploads/72_r_115383.pdf
مبارزه امری ضروری اســت؛ »فَقاتِلُوا أَوْلِیاءَ الشَّیْطانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَ عیفاً: پس با یاران ...... شــیوه برخورد بهائیت با چنین مواردی، مصداق این ضرب المثل است.

[PDF]دانلود

islamic-rf.ir/ebook/tarikh.kufe.pdf
ﺣﻀﺮت در ﻣﺴﺠﺪ, ﻗﺮاﺋﺖ ﻗﺮآن ﺗﻮﺳﻂ ﻗﺎرﻳﺎن ﺑﺎ ﺣﻀﻮر اﻣﻴﺮ ﻣﺆﻣﻨﺎن و ﺗﺼﺤﻴﺢ اﻏ ط آﻧﺎن, ﭘﺎﻳﻪ. و اﺳﺎس ﺳﺎﺧﺘﺎر ﻋﻠﻤﻲ .... ﺳﺨﻦ در ﺑﺎره ﺳﺎﻛﻨﺎن اﻳﻦ ﺷﻬﺮ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺿﺮب اﻟﻤﺜﻞ در آﻣﺪه اﻳﻦ ﺟﻤﻠﻪ اﺳﺖ اﻟﻜـﻮﻓﻲ. ﻳﻮﻓﻲ, ﻛﻮﻓﻲ وﻓﺎ ...

[PDF]مقدمه گردآورنده - محمدرضا شعبانعلی

www.shabanali.com/upload/toforget.pdf

است. از. نوشته های. آقای محمدرضا شعبانعلی که در وبالگ شخصی. خود با عنوان ... میبینید، خواهش میکنم از آن مربع کوچک قرمز رنگ در سمت راست باالی صفحه )با ... تصمیم گرفتم سایت شخصی خودم را محل اصلی اقامت آنالین قرار دهم ...... بازنویسی میکند. ..... میشوند و این کارمند دون پایه ی هیجان زده، تمام همت خود را به کار میگیرد تا خود را به ..

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها